Aktualności

Jury konkursu Słoneczniki 2017 Śląsk

Przedstawiamy wszystkich członków Jury, którzy zdecydują m.in. na podstawie Waszych nieocenionych opinii o przyznaniu statuetek Złotych Słoneczników 2017 na Śląsku.

 

prof. zw. dr hab. Jagoda Cieszyńska – pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Instytucie Filologii Polskiej, Katedrze Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej. Przez 29 lat była psychologiem-logopedą w Zespole Diagnozy i Terapii, a obecnie pełni funkcję dyrektora merytorycznego w Gabinecie Neurologopedycznym "Gżegżółka" (Cracow School of Polish, Speeach & Language Therapy) oraz w Centrum Metody Krakowskiej. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej) i metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym. Jest twórcą Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® oraz wersji w języku niemieckim Ich liebe Lesen wykorzystywanej w przedszkolach, szkołach, poradniach.

 

dr Agnieszka Pasztak-Opiłka - psycholog kliniczny z blisko dwudziestoletnim stażem. Na co dzień związana z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka wielu publikacji naukowych, prowadząca kursy, szkolenia, wykłady i warsztaty naukowe z różnych dziedzin psychologii. Specjalizuje się w diagnozie psychologicznej dzieci od 3.ego miesiąca życia: niemowląt, dzieci małych, dzieci starszych i młodzieży. Wiedza teoretyczna poparta wieloletnią praktyką i bezustanną chęcią rozwoju zawodowego czyni z dr Agnieszki Pasztak – Opiłki specjalistę najwyższej klasy. Ciepła, serdeczna, merytoryczna, kompetentna. Prywatnie mama razy dwa.

 

dr Anna Watoła - doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Obecnie jest adiunktem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog oraz dyrektor przedszkola. Autorka książki „Komputerowe wspomaganie procesu kształtowania gotowości szkolnej dzieci sześcioletnich” , Kindergarten as an investment in the development and future of a child redaktor książki „Świat małego dziecka”, „Teacher of primary school – international areas” współredaktor książki „Edukacja w społeczeństwie wiedzy. Niejednoznaczność rzeczywistości edukacyjnej, społecznej i kulturowej” oraz wielu publikacji z zakresu edukacji dziecka oraz dotyczących wykorzystania technologii informacyjnej w procesie nauczania – uczenia się, zarządzania i kierowania placówką oświatową wydanych w języku polskim jak również w języku angielskim. Współredaktor norweskiego czasopisma naukowego Fredrikke. Obszar zainteresowań naukowych związany jest z edukacją dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Aktualnie prowadzi badania naukowe we współpracy z nauczycielami – praktykami i pracownikami naukowymi uniwersytetów ze Słowacji, Republiki Czeskiej, Stanów Zjednoczonych i Norwegii i Chin.

 

Agnieszka Karp-Szymańska – z wykształcenia filolog polski i menadżer kultury. Od przeszło 8 lat związana z branżą internetową, marketingiem internetowym, ale przede wszystkim tematyką dziecięcą. Twórca i Prezes Zarządu portalu CzasDzieci.pl, a także założyciel i Członek Zarządu Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz rozwoju dzieci z rejonów wsi, małych miasteczek oraz obszarów społecznie i geograficznie peryferyjnych.

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Krzysztof:

Inicjatywy dla dzieci powinny być wybierane JEDYNIE przez organy pozarządowe, niezależnie jaki Rząd czy nierząd włada państwem. Oceniane mogą być natomiast jedynie przez rodziców, a nie tych co wiedzą lepiej. Może za lat kilka cywilizacja... »

Justyna :

Drodzy Państwo, nie ukrywam inicjatywa wspaniała, wyróżnia ciekawe miejsca-ludzi, ale też daje znak rodzicom co gdzie się ciekawego dzieje- to bardzo pomocne:) ale - co roku wypatruję kategorii teatr i kolejny raz jest mi przykro,że... »

Wiola:

Brawo! Dzięki temu i łatwiej będzie znaleźć wartościowe zajęcia... »

Barbara:

Gratuluję pomysłu akcji jestem pod wrażeniem i dziękuję że mogę brać w niej udział.... »

Karola:

Niesamowita akcja! Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Jesteśmy z Wami!... »

Katarzyna :

Drodzy Organizatorzy, akcja Słoneczniki jest dla nas motywacja, aby podtrzymać emocje towarzyszące prowadzonym przez nas inicjatywom. Dziękujemy, Rodzice, Kadra Przedszkolna i Dzieciaki z Akademii Sztuk Dziecięcych w Warszawie... »

Zofia:

Akcja bardzo ciekawa. Pozwala na zgłoszenie wydarzeń, o których może nie słyszało szersze grono i na ocenę ich przez wybitnych ekspertów. Gratuluję pomysłu.... »

Cenia:

super popieram... »

Agnieszka:

Akcja niezwykle wartościowa. To rodzice i dzieci stają się "pierwszą linią" oceniających, bo to od ich nominacji zależy czy dana inicjatywa znajdzie się w plebiscycie. Poprzednie edycje pokazały, że nagrody zgarnąć mogą... »

Dorota:

szkoda że dotyczy tylko wybranych miast. W lublinie np mamy szkołę gotowania dla dzieci, gdzie pociechy poznają zasady zdrowego odżywania!... »

Magda, mama Gabrysi:

To kolejna wasza akcja, mądra i przemyślana! gratuluję i trzymam kciuki!... »

Ewa:

super. popieram pozdrawiam Ewa... »

:

akcja godna naśladownictwa... »

Marta, Poligon Blog:

Bardzo fajna inicjatywa. Docenia tych, którzy starają się przez cały rok, aby odciągnąć dzieci od komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów :)... »

Anna:

Wspaniała akcja.Wspiera rozwój naszych Pociech... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2017