Aktualności

Jury konkursu Słoneczniki 2018 Śląsk

Przed nami kolejna już śląska odsłona Słoneczników. Konkurs na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci dotarł do województwa śląskiego trzy lata temu i z roku na rok udowadnia, że Katowice i okolice świetnymi projektami dla dzieci stoją.
W tym roku, wzorem lat ubiegłych, swoją nagrodę przyznają i Rodzice (nagroda Rodziców), i Jurorzy – osoby, które na co dzień zajmują się promocją kultury i nauki dla dzieci.


Kto w tym roku zasiądzie w jury i wybierze laureatów Złotych Słoneczników?

 

Marzena Szuba - Wiceprezydent Katowic. Marzena Szuba została powołana na stanowisko Wiceprezydenta Miasta Katowice w dniu 9 grudnia 2014r.

Urodzona w 1976r. w Pyskowicach, mieszka w Gliwicach. Pracę w samorządzie rozpoczęła w 1999r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, w Gabinecie Marszałka dr Jana Olbrychta. Od 2003 r. związana zawodowo z Urzędem Miasta Katowice, a konkretnie polityką miejską i pozyskiwaniem Funduszy Europejskich. Jako Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich - przedstawiciel Prezydenta m.in. jako: stały zastępca w pracach Komitetu Koordynacyjnego NSRO, Komitetu Monitorującego PO IiŚ na lata 2007-2013, w pracach Komisji Unii Metropolii Polskich ds. funduszy UE i Stowarzyszenia Eurocities a także stały zastępca Prezydenta Miasta Katowice w pracach Regionalnego Forum Terytorialnego. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Społecznych, Kierunek - Politologia, Specjalność - samorządowa. Wykształcenie uzupełniające: KSAP - Urzędnik w środowisku międzynarodowym; SGH - Fundusze Europejskiej; Studium Prawa Europejskiego w Warszawie/Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi - Prawo Europejskie-administracja publiczna; Studium Prawa Europejskiego -Coachcing w pracy menedżerów i kadry kierowniczej; posiada Certyfikat PRINCE2. Trzyma rękę na pulsie wydarzeń kulturalnych w Katowicach, stale współpracując z najważniejszymi ośrodkami promującymi kulturę właśnie.

 

Agnieszka Pasztak-Opiłka - Doktor nauk humanistycznych. Psycholog kliniczny, który od  ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi i z rodzicami w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Specjalizuje się w diagnozie psychologicznej dzieci od trzeciego miesiąca życia, w diagnozie dzieci starszych i młodzieży, współpracując na co dzień z wieloma specjalistami. Stale poszerza swoją wiedzę i kompetencje zawodowe. Odbyła liczne szkolenia z zakresu pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi z trudnościami neurorozwojowymi, objawami i chorobami somatycznymi, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami zachowania i objawami lękowymi. Oprócz praktyki klinicznej posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów i szkoleń (wykłady, warsztaty) dla różnych grup zawodowych.
Na co dzień łączy praktykę psychologiczną z działalnością naukowo- dydaktyczną jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Jakości Życia Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląkiego w Katowicach. Jest Członkiem Polskiej Akademii Nauk, Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekretarzem w Zarządzie Sekcji Psychologii Zdrowia PTP oraz Członkiem Komitetu Ekspertów Fundacji OD-WAGA, działającej przy Biurze Społecznego Rzecznika Praw Osób Chorych na Otyłość w Warszawie. Autorka licznych publikacji oraz wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Od samego początku istnienia Słoneczników na Śląsku zasiada w Jury Ogólnopolskiego Konkursu Słoneczniki na najlepszą inicjatywę dla dzieci.


Dorota Wosińska - Prezes częstochowskiej Fundacji Soward Kolorowa Edukacja. Dyrektor w szkole podstawowej Akademia Soward. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, której pasją jest wczesnoszkolna edukacja językowa dzieci, a szczególnie wykorzystanie inteligencji wielorakich. Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Akademia Soward to jej  dziecko  i spełnienie marzeń zawodowych. To właśnie w  tym miejscu zebrała  całe swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z nauczaniem dzieci języków, a zwłaszcza języka angielskiego, kształceniem nauczycieli języka, tworzeniem programów do nauki, książek i podręczników. Ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych w projekcie „Rozwijanie sprawności mówienia w j.obcycm”, dyrektor Metodyczny Centrum Edukacji Lingwistycznej i Lingwistycznej Szkoły Podstawowej, autorka programów nauczania, przewodników językowych, diagnozy osiągnięć. Wykładowca  na studiach podyplomowych TEFL National University of Ireland, Galway, wykładowca metodyki nauczania języka angielskiego dzieci, twórca i kierownik projektu „WSL liderem w efektywnym kształceniu nauczycieli”, którego celem było stworzenie modelowego programu kształcenia nauczycieli języka angielskiego dla dzieci i praktyk nauczycielskich. Autorka kilkunastu publikacji naukowych. Prywatnie mama dwóch córek.

 

Danuta Morańska - Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (1999, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet Śląski w Katowicach). Pedagog mediów, dydaktyk Adiunkt w Instytucie Pedagogiki Wyższej Szkoły HUMANITAS w Sosnowcu. Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji WSH, który powstał w celu realizacji zadań polegających na unowocześnianiu polskiej edukacji poprzez popularyzację najnowszych rozwiązań metodycznych i organizacyjnych nawiązujących do współczesnych paradygmatów kształcenia w cyfrowym świecie. Celem  działalności jest wspieranie środowisk oświatowych w zakresie realizacji zadań zmierzających do rozwoju  kompetencji kluczowych uczących się niezbędnych do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Inicjatorka sieci współpracy nauczycieli Forum Twórczych Nauczycieli. Zainteresowania badawcze: problematyka nowoczesnej edukacji w cyfrowym świecie a szczególnie cywilizacyjne, w tym społeczne, kulturowe i edukacyjne implikacje rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Członkini Stowarzyszenia e Learningu Akademickiego, Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych. Egzaminator ECDL, certyfikowany e-Nauczyciel SEA.

 

Agnieszka Karp-Szymańska - Z wykształcenia filolog polski i menadżer kultury. Od przeszło 10 lat związana z branżą internetową, marketingiem internetowym, ale przede wszystkim z tematyką dziecięcą w mediach. Twórca i Prezes Zarządu portalu CzasDzieci.pl, a także założyciel i Członek Zarządu Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz rozwoju dzieci z rejonów wsi, małych miasteczek oraz obszarów społecznie i geograficznie peryferyjnych.
Literaturoznawca, menedżer kultury, spiritus movens wszystkich inicjatyw CzasDzieci.pl

 

Anna Hacuś - Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Absolwentka Szkoły Języka i Kultury Polskiej przy Uniwersytecie Śląskim, specjalistka glottodydaktyki, trener kreatywnego rozwoju najmłodszych. Od dekady związana z branżą dziennikarską. Autorka setek artykułów poświęconych rozwojowi dzieci, w tym wywiadów z ekspertami różnych dziedzin. Prowadząca autorską audycję dla rodziców w radiu Zagłębie FM. Organizatorka wydarzeń literackich i kulturowych dla dzieci (m.in. Up!Festival), recenzentka literatury dziecięcej, jurorka i koordynatorka  ogólnopolskiego konkursu na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci. Prywatnie mama razy dwa.

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Karola:

Niesamowita akcja! Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Jesteśmy z Wami!... »

Magda, mama Gabrysi:

To kolejna wasza akcja, mądra i przemyślana! gratuluję i trzymam kciuki!... »

Grażyna:

Nagradzanie najlepszych organizatorów zajęć dla dzieci jest OK, tylko szkoda, że mało jest zajęć darmowych dla dzieci których rodziców nie stać na opłaty... »

Renata:

Jestem rodzicem 7 latka i uczestniczę w akcji już długo, praktycznie od początku. Bardzo kształcące i przede wszystkim dziecko obywa się z muzeami i nabiera innego wyobrażenia o sztuce i zabytkach. Polecam.... »

dawid:

myślę, że to super akcja.... »

Edward:

Uważam akcję za bardzo potrzebną i wpisującą się w program uswiadamiania dzieciom ich predyspozycji oraz podnoszenia świadomości własnej wartości, a właczenie do akcji rodziców zwiększy ich zainteresowanie właściwym ukierunkowaniem... »

Judyta:

Wspaniała Akcja !!! Oby tak dalej :) Powodzenia i 3mam kciuki:)... »

Bobek:

Fajna akcja... »

:

akcja godna naśladownictwa... »

Janina:

Super akcja ..Brawo .niech wygrają najlepsi..TRZYMAM KCIUKI..... »

Anna:

Wspaniała akcja.Wspiera rozwój naszych Pociech... »

Beata D:

Super akcja... »

Ewa:

super. popieram pozdrawiam Ewa... »

DOROTA:

JESTEM NIEPOCIESZONA, ŻE TYLKO DLA DWÓCH MIAST W POLSCE ORGANIZOWANY JEST PLEBISCYT. MY RODZICE Z INOWROCŁAWIA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE RÓWNIEŻ MAMY SWOJĄ KANDYDATURĘ ALE W NASZYM MIEŚCIE. POMYŚLCIE O CAŁEJ POLSCE BĘDZIE SIĘ... »

Agnieszka:

Akcja niezwykle wartościowa. To rodzice i dzieci stają się "pierwszą linią" oceniających, bo to od ich nominacji zależy czy dana inicjatywa znajdzie się w plebiscycie. Poprzednie edycje pokazały, że nagrody zgarnąć mogą... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2019