Aktualności

Laureaci Słoneczników 2018 na Śląsku

To było niezwykłe popołudnie. Kilkadziesiąt nominowanych inicjatyw i tylko 6 laureatów Złotego Słonecznika! Do kogo trafiły główne nagrody, a kogo wybrali rodzice nagradzając nagrodą plebiscytową?  My już wiemy i chętnie Wam powiemy!
 
Po raz trzeci na Śląsku odbyła się uroczysta gala rozdania Złotych Słoneczników - nagród portalu CzasDzieci.pl dla najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat.

 

Oferty zajęć dodatkowych dla dzieciaków zaskakują: tak ilością, jak i jakością. Skąd wiedzieć, które są najlepsze z najlepszych? Skąd wiedzieć, z których warto skorzystać? Wystarczy poznać werdykt Słoneczników!


Wszak to właśnie ten plebiscyt jest odpowiedzią na pytania rodziców, które z inicjatyw są najbardziej godne polecenia. Dzięki przyznanym nominacjom i nagrodom można znaleźć propozycje rekomendowane zarówno przez rodziców, jak i przez jury złożone z ekspertów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci.
 
Jurorzy, specjaliści w dziedzinach rozwoju i wychowania, oceniają i przyznają nagrody w sześciu kategoriach: Język, Ruch, Logika, Muzyka, Sztuki Wizualne, Przyroda. W tym roku w skład Jury weszły: Marzena Szuba – Wiceprezydent miasta Katowice, dr Danuta Morańska związana z uczelnią wyższą Humanitas, dr Agnieszka Pasztak – Opiłka z Uniwersytetu Śląskiego, Agnieszka Karp – Szymańśka – prezes grupy CzasDzieci.pl oraz redaktorka portalu Anna Hacuś – za pan brat z książką dziecięcą. 

 

Ale Słoneczniki oddają głos nie tylko jury, ale też Rodzicom. To właśnie dzięki ich głosom organizatorzy wydarzeń dedykowanych dzieciom mogą otrzymać Nagrodę Rodziców.

 

Tegoroczna gala Słoneczniki 2018 obfitowała w niespodzianki.
Organizatorzy szczególnie podkreślali wagę współpracy i synergii w działaniach, inaugurując dodatkową nagrodę dla partnerów.
Partnerami na medal w tym roku okazali się: Miasto Katowice, ze wskazaniem na w-ce prezydent Marzenę Szubę, która od początku towarzyszyła tej edycji, włączając się czynnie także w obrady jury; Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek – jeden z najważniejszych ośrodków kulturowych na Śląsku, który okazał się znakomitym gospodarzem gali oraz Adam Barski – prezes  „Centrum Żeglugi Wiślanej”, która sfinansowała statuetki. 

To trzecia śląska edycja konkursu, po raz drugi organizowana w Katowicach. W tym roku gala odbyła się także przy bezcennym udziale sponsorów i partnerów: Cukierni  A. Blikle, która zaprosiła uczestników na prawdziwą ucztę, Courtyard by Marriott Katowice, Restauracji 27 th Floor, krakowskiej kwiaciarni „Takie Kwiatki”  oraz sosnowieckiej uczelni Humanitas.


Za ciepły i rodzinny charakter gali odpowiadali jak zawsze niezawodny prowadzący – Michał Zalewski (dobrzepowiedziane.com) i Asi Mina – Joanna Bronisławska.

Dziękujemy!

 

 

JĘZYK


Statuetka Złotego Słonecznika:
Warsztaty „Jak oswoić wroga?”  (na podstawie spektaklu „Wróg”)
Organizator: Teatr Zagłębia


Nagroda Rodziców:
Wczesna nauka czytania 
Organizator: NEURON Śląskie Centrum Rozwoju Dziecka

 

LOGIKA


Statuetka Złotego Słonecznika:
Mobilny pokój zagadek dla dzieci
Organizator: EduEscape

 

Wyróżnienie jury:
Od niemowlaka do przedszkolaka
Organizator: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej


Nagroda Rodziców:
Sztuka na miarę. Matematykę da się lubić 
Organizator: Otwarta Pracownia Artystyczna

 

SZTUKI WIZUALNE

 

Statuetka Złotego Słonecznika:
Kreatywne warsztaty dla dzieci w wieżach KWK 
Organizator: Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach

 

Wyróżnienie jury:
Future Artist
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek


Nagroda rodziców:
Kreatywne warsztaty dla dzieci w wieżach KWK 
Organizator: Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach

 

MUZYKA

 

Statuetka Złotego Słonecznika:
Muzykodrom
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów. Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

 

Wyróżnienie jury:
Katowice grają dla Aleppo
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów. Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek


Wyróżnienie jury:
Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!
Organizator: Opera Śląska


Nagroda rodziców:
Zajęcia umuzykalniające 
Organizator: Kopalnia Kultury w Czeladzi

 

RUCH


Statuetka Złotego Słonecznika:
Ruch w muzyce, muzyka w ruchu
Organizator: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

 

Wyróżnienie jury:
Świąteczne granie z Kubą
Organizator: Fundacja Ludzki Gest


Nagroda rodziców:
Judo. Łagodna droga do zwinności 
Organizator: UKS Kata Guruma Gliwice

 

PRZYRODA


Statuetka Złotego Słonecznika:
Piknik twórczy. Szpaki i inne zwierzaki
Organizator: Teatr Miejski w Gliwicach


Nagroda rodziców:
Lodowe eksperymenty 
Organizator: Uniwersytet Rozwoju

 


 

fot. Anna Szymańska

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Maciej:

Super pomysł - fajna zabawa i przekazanie wiedzy, której nie nabędą w szkole :-)... »

Miłka:

Uważam, że powinno być więcej takich akcji. To mobilizuje organizatorów a rodzicom pomaga wybrać najlepsze zajęcia dla rozwoju własnego dziecka... »

Grażyna:

Nagradzanie najlepszych organizatorów zajęć dla dzieci jest OK, tylko szkoda, że mało jest zajęć darmowych dla dzieci których rodziców nie stać na opłaty... »

Cenia:

super popieram... »

Karola:

Niesamowita akcja! Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Jesteśmy z Wami!... »

Dorota:

szkoda że dotyczy tylko wybranych miast. W lublinie np mamy szkołę gotowania dla dzieci, gdzie pociechy poznają zasady zdrowego odżywania!... »

Lea:

podoba mi sie... »

Karolina:

Nareszcie mamy taki plebiscyt! Faktycznie są lepsze i gorsze propozycje dla dzieci. Mam nadzieję, że wygrają moi faworyci!:)... »

Edward:

Uważam akcję za bardzo potrzebną i wpisującą się w program uswiadamiania dzieciom ich predyspozycji oraz podnoszenia świadomości własnej wartości, a właczenie do akcji rodziców zwiększy ich zainteresowanie właściwym ukierunkowaniem... »

Wiola:

Brawo! Dzięki temu i łatwiej będzie znaleźć wartościowe zajęcia... »

Bernadetta:

Wspaniała akcja!... »

Renata:

Jestem rodzicem 7 latka i uczestniczę w akcji już długo, praktycznie od początku. Bardzo kształcące i przede wszystkim dziecko obywa się z muzeami i nabiera innego wyobrażenia o sztuce i zabytkach. Polecam.... »

DOROTA:

JESTEM NIEPOCIESZONA, ŻE TYLKO DLA DWÓCH MIAST W POLSCE ORGANIZOWANY JEST PLEBISCYT. MY RODZICE Z INOWROCŁAWIA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE RÓWNIEŻ MAMY SWOJĄ KANDYDATURĘ ALE W NASZYM MIEŚCIE. POMYŚLCIE O CAŁEJ POLSCE BĘDZIE SIĘ... »

Anna:

Wspaniała akcja.Wspiera rozwój naszych Pociech... »

Wiktoria:

Witam, podoba mi się akcja, cieszę się, że w tym roku dotyczy również Warszawy. Mam nadzieję, że za rok dojdą inne miasta, bo często wyjeżdżając z dzieckiem na weekend przeszukuję różne strony www w poszukiwaniu atrakcyjnych zajęć/miejsc... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2021