Aktualności

Rozstrzygnięcie plebiscytu Słoneczniki 2021 w Muzeum Śląskim!

10 września o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste rozdanie statuetek w ramach konkursu „Słoneczniki 2021”, edycja śląska. W tym roku nagrody zostaną przyznane w przestrzeni Muzeum Śląskiego, znakomitej instytucji, która za cel postawiła sobie rozbudzanie wyobraźni historycznej mieszkańców regionu i Polski.

 

 

Muzeum Śląskie to przestrzeń, w której można zachwycić się dziedzictwem regionu, lepiej zrozumieć jego dzieje oraz z szacunkiem otworzyć się na dialog z przeszłością, która jest furtką do rozmyślań nad współczesnym znaczeniem Śląska w Polsce i w Europie.

 

 

Instytucja jest unikatową – jak sama siebie określa – „kopalnią kultury”, z której zwiedzający mogą wynieść sporą dawkę wiedzy na temat roli przemysłu, a także regionalnego dorobku naukowego i artystycznego. Pod powierzchnią ziemi można odwiedzić zmuszające do refleksji wystawy, m.in. „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. To tu goście Muzeum mają także możliwość zapoznania się z unikatową w skali kraju kolekcją scenografii teatralnej i filmowej w ramach wystawy „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”.

 

 

Muzeum Śląskie jest otwarte na wyzwania współczesności. Dlatego od lat udostępnia bibliotekę z czytelnią, audytorium na 320 miejsc, sale edukacyjne czy kącik dla dzieci.

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Mariia:

Suuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer... »

Magda, mama Gabrysi:

To kolejna wasza akcja, mądra i przemyślana! gratuluję i trzymam kciuki!... »

Agnieszka:

Akcja niezwykle wartościowa. To rodzice i dzieci stają się "pierwszą linią" oceniających, bo to od ich nominacji zależy czy dana inicjatywa znajdzie się w plebiscycie. Poprzednie edycje pokazały, że nagrody zgarnąć mogą... »

Ewa:

Podziwiam... »

Ola:

Wspaniały pomysł! Rodzice wiedzą najlepiej :):)... »

Edward:

Uważam akcję za bardzo potrzebną i wpisującą się w program uswiadamiania dzieciom ich predyspozycji oraz podnoszenia świadomości własnej wartości, a właczenie do akcji rodziców zwiększy ich zainteresowanie właściwym ukierunkowaniem... »

Marta:

Super pomysł... »

Ewelina:

świetny pomysł. Niech te dzieci w końcu się nie nudzą! Okazuje się, że nauka i sztuka wcale nie jest nudna!... »

Czesława:

Akcja świetna. Warto nagradzać i promować wszystko to co służy dzieciom.Babcia Czesia... »

Miłka:

Uważam, że powinno być więcej takich akcji. To mobilizuje organizatorów a rodzicom pomaga wybrać najlepsze zajęcia dla rozwoju własnego dziecka... »

Marta, Poligon Blog:

Bardzo fajna inicjatywa. Docenia tych, którzy starają się przez cały rok, aby odciągnąć dzieci od komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów :)... »

Mariia:

Coooooooooooooollll... »

:

akcja godna naśladownictwa... »

Ania:

Rodzicem nie jestem , ale moim zdaniem akcja mi się podoba.Jeśli mam być szczera w Polsce występuje mało akcji w których dzieci się mogą realizować.Jest to przykre, kiedy w szkołach nauczyciele skarżą się ,że zakres czytelnictwa... »

Tomasz:

Swietny pomysl... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2021