Aktualności

Rozstrzygnięcie plebiscytu Słoneczniki 2021 w Muzeum Śląskim!

10 września o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste rozdanie statuetek w ramach konkursu „Słoneczniki 2021”, edycja śląska. W tym roku nagrody zostaną przyznane w przestrzeni Muzeum Śląskiego, znakomitej instytucji, która za cel postawiła sobie rozbudzanie wyobraźni historycznej mieszkańców regionu i Polski.

 

 

Muzeum Śląskie to przestrzeń, w której można zachwycić się dziedzictwem regionu, lepiej zrozumieć jego dzieje oraz z szacunkiem otworzyć się na dialog z przeszłością, która jest furtką do rozmyślań nad współczesnym znaczeniem Śląska w Polsce i w Europie.

 

 

Instytucja jest unikatową – jak sama siebie określa – „kopalnią kultury”, z której zwiedzający mogą wynieść sporą dawkę wiedzy na temat roli przemysłu, a także regionalnego dorobku naukowego i artystycznego. Pod powierzchnią ziemi można odwiedzić zmuszające do refleksji wystawy, m.in. „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. To tu goście Muzeum mają także możliwość zapoznania się z unikatową w skali kraju kolekcją scenografii teatralnej i filmowej w ramach wystawy „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”.

 

 

Muzeum Śląskie jest otwarte na wyzwania współczesności. Dlatego od lat udostępnia bibliotekę z czytelnią, audytorium na 320 miejsc, sale edukacyjne czy kącik dla dzieci.

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Janina:

Super akcja ..Brawo .niech wygrają najlepsi..TRZYMAM KCIUKI..... »

Ania:

Rodzicem nie jestem , ale moim zdaniem akcja mi się podoba.Jeśli mam być szczera w Polsce występuje mało akcji w których dzieci się mogą realizować.Jest to przykre, kiedy w szkołach nauczyciele skarżą się ,że zakres czytelnictwa... »

Ewa:

Podziwiam... »

Judyta:

Wspaniała Akcja !!! Oby tak dalej :) Powodzenia i 3mam kciuki:)... »

DOROTA:

JESTEM NIEPOCIESZONA, ŻE TYLKO DLA DWÓCH MIAST W POLSCE ORGANIZOWANY JEST PLEBISCYT. MY RODZICE Z INOWROCŁAWIA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE RÓWNIEŻ MAMY SWOJĄ KANDYDATURĘ ALE W NASZYM MIEŚCIE. POMYŚLCIE O CAŁEJ POLSCE BĘDZIE SIĘ... »

Grażyna:

Nagradzanie najlepszych organizatorów zajęć dla dzieci jest OK, tylko szkoda, że mało jest zajęć darmowych dla dzieci których rodziców nie stać na opłaty... »

Malwina:

Ciekawy pomysł. Szkoda, że akcja nie dotyczy także innych miast. Może warto pomyśleć nad Trójmiastem. Z chęcią bym coś poleciła :)... »

Karolina:

Nareszcie mamy taki plebiscyt! Faktycznie są lepsze i gorsze propozycje dla dzieci. Mam nadzieję, że wygrają moi faworyci!:)... »

Barbara:

Gratuluję pomysłu akcji jestem pod wrażeniem i dziękuję że mogę brać w niej udział.... »

Zofia:

Akcja bardzo ciekawa. Pozwala na zgłoszenie wydarzeń, o których może nie słyszało szersze grono i na ocenę ich przez wybitnych ekspertów. Gratuluję pomysłu.... »

Cenia:

super popieram... »

Grażyna:

Bardzo udany pomysł.... »

Matya:

Niech rodzice i nauczyciele mają pomoc w wyborze wartościowych zajęć !... »

Edward:

Uważam akcję za bardzo potrzebną i wpisującą się w program uswiadamiania dzieciom ich predyspozycji oraz podnoszenia świadomości własnej wartości, a właczenie do akcji rodziców zwiększy ich zainteresowanie właściwym ukierunkowaniem... »

Joanna:

Akcja bardzo potrzebna, życzyłabym sobie takich akcji więcej w naszym kraju a przyniesie to tylko korzyść dla nas wszystkich. Gratuluję pomysłodawcy pomysłu na stworzenie tak szczytnej inicjatywy.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2022