Aktualności

Rozstrzygnięcie plebiscytu Słoneczniki 2021 w Muzeum Śląskim!

10 września o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste rozdanie statuetek w ramach konkursu „Słoneczniki 2021”, edycja śląska. W tym roku nagrody zostaną przyznane w przestrzeni Muzeum Śląskiego, znakomitej instytucji, która za cel postawiła sobie rozbudzanie wyobraźni historycznej mieszkańców regionu i Polski.

 

 

Muzeum Śląskie to przestrzeń, w której można zachwycić się dziedzictwem regionu, lepiej zrozumieć jego dzieje oraz z szacunkiem otworzyć się na dialog z przeszłością, która jest furtką do rozmyślań nad współczesnym znaczeniem Śląska w Polsce i w Europie.

 

 

Instytucja jest unikatową – jak sama siebie określa – „kopalnią kultury”, z której zwiedzający mogą wynieść sporą dawkę wiedzy na temat roli przemysłu, a także regionalnego dorobku naukowego i artystycznego. Pod powierzchnią ziemi można odwiedzić zmuszające do refleksji wystawy, m.in. „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. To tu goście Muzeum mają także możliwość zapoznania się z unikatową w skali kraju kolekcją scenografii teatralnej i filmowej w ramach wystawy „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”.

 

 

Muzeum Śląskie jest otwarte na wyzwania współczesności. Dlatego od lat udostępnia bibliotekę z czytelnią, audytorium na 320 miejsc, sale edukacyjne czy kącik dla dzieci.

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Wiola:

Brawo! Dzięki temu i łatwiej będzie znaleźć wartościowe zajęcia... »

Bernadetta:

Wspaniała akcja!... »

Mariia:

super... »

Mariia:

Super pomsł... »

Marek:

fajno... »

Janina:

Super akcja ..Brawo .niech wygrają najlepsi..TRZYMAM KCIUKI..... »

Miłka:

Uważam, że powinno być więcej takich akcji. To mobilizuje organizatorów a rodzicom pomaga wybrać najlepsze zajęcia dla rozwoju własnego dziecka... »

Marian:

wspaniałe pomysły... »

Malwina:

Ciekawy pomysł. Szkoda, że akcja nie dotyczy także innych miast. Może warto pomyśleć nad Trójmiastem. Z chęcią bym coś poleciła :)... »

:

akcja godna naśladownictwa... »

Grażyna:

Bardzo udany pomysł.... »

Ania:

Rodzicem nie jestem , ale moim zdaniem akcja mi się podoba.Jeśli mam być szczera w Polsce występuje mało akcji w których dzieci się mogą realizować.Jest to przykre, kiedy w szkołach nauczyciele skarżą się ,że zakres czytelnictwa... »

Matya:

Niech rodzice i nauczyciele mają pomoc w wyborze wartościowych zajęć !... »

Mariia:

Coooooooooooooollll... »

Joanna:

Akcja bardzo potrzebna, życzyłabym sobie takich akcji więcej w naszym kraju a przyniesie to tylko korzyść dla nas wszystkich. Gratuluję pomysłodawcy pomysłu na stworzenie tak szczytnej inicjatywy.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2021