Aktualności

Rozstrzygnięcie plebiscytu Słoneczniki 2021 w Muzeum Śląskim!

10 września o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste rozdanie statuetek w ramach konkursu „Słoneczniki 2021”, edycja śląska. W tym roku nagrody zostaną przyznane w przestrzeni Muzeum Śląskiego, znakomitej instytucji, która za cel postawiła sobie rozbudzanie wyobraźni historycznej mieszkańców regionu i Polski.

 

 

Muzeum Śląskie to przestrzeń, w której można zachwycić się dziedzictwem regionu, lepiej zrozumieć jego dzieje oraz z szacunkiem otworzyć się na dialog z przeszłością, która jest furtką do rozmyślań nad współczesnym znaczeniem Śląska w Polsce i w Europie.

 

 

Instytucja jest unikatową – jak sama siebie określa – „kopalnią kultury”, z której zwiedzający mogą wynieść sporą dawkę wiedzy na temat roli przemysłu, a także regionalnego dorobku naukowego i artystycznego. Pod powierzchnią ziemi można odwiedzić zmuszające do refleksji wystawy, m.in. „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. To tu goście Muzeum mają także możliwość zapoznania się z unikatową w skali kraju kolekcją scenografii teatralnej i filmowej w ramach wystawy „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”.

 

 

Muzeum Śląskie jest otwarte na wyzwania współczesności. Dlatego od lat udostępnia bibliotekę z czytelnią, audytorium na 320 miejsc, sale edukacyjne czy kącik dla dzieci.

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Mariia:

Super pomsł... »

Anna:

Wspaniała akcja.Wspiera rozwój naszych Pociech... »

Malwina:

Ciekawy pomysł. Szkoda, że akcja nie dotyczy także innych miast. Może warto pomyśleć nad Trójmiastem. Z chęcią bym coś poleciła :)... »

Malgorzata:

Wspaniała nareszcie coś dLa dzieci i z myślą o dzieciach... »

Judyta:

Wspaniała Akcja !!! Oby tak dalej :) Powodzenia i 3mam kciuki:)... »

Ewelina:

świetny pomysł. Niech te dzieci w końcu się nie nudzą! Okazuje się, że nauka i sztuka wcale nie jest nudna!... »

Mirella:

super mam nadzieje ze da szanse i dzieci beda mogly sie dalej rozwijac... »

Grażyna:

Bardzo udany pomysł.... »

DOROTA:

JESTEM NIEPOCIESZONA, ŻE TYLKO DLA DWÓCH MIAST W POLSCE ORGANIZOWANY JEST PLEBISCYT. MY RODZICE Z INOWROCŁAWIA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE RÓWNIEŻ MAMY SWOJĄ KANDYDATURĘ ALE W NASZYM MIEŚCIE. POMYŚLCIE O CAŁEJ POLSCE BĘDZIE SIĘ... »

Marta, Poligon Blog:

Bardzo fajna inicjatywa. Docenia tych, którzy starają się przez cały rok, aby odciągnąć dzieci od komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów :)... »

Marian:

wspaniałe pomysły... »

Mariia:

Coooooooooooooollll... »

Edward:

Uważam akcję za bardzo potrzebną i wpisującą się w program uswiadamiania dzieciom ich predyspozycji oraz podnoszenia świadomości własnej wartości, a właczenie do akcji rodziców zwiększy ich zainteresowanie właściwym ukierunkowaniem... »

Wiktoria:

Witam, podoba mi się akcja, cieszę się, że w tym roku dotyczy również Warszawy. Mam nadzieję, że za rok dojdą inne miasta, bo często wyjeżdżając z dzieckiem na weekend przeszukuję różne strony www w poszukiwaniu atrakcyjnych zajęć/miejsc... »

Włodek:

Wspaniała!... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2023