Aktualności

Filharmonia im. K. Szymanowskiego gospodarzem gali w Krakowie!

 

Krakowskie „Słoneczniki 2021” już niebawem zostaną rozstrzygnięte. Finałowa gala rozdania nagród na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat odbędzie się 26 września 2021 roku o godzinie 11:00. W tym roku gościć nas będzie znamienita instytucja - Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

 

 

Filharmonia Krakowska od lat zachwyca swoim repertuarem. To tu występują najznakomitsze zespoły symfoniczne świata, m.in.: Orkiestra Filadelfijska, Orkiestra Clevelandzka, Pittsburska Orkiestra Symfoniczna czy Orkiestra Kameralna Jean-François Paillarda, a koncerty prowadzone są przez wybitnych polskich i zagranicznych dyrygentów takich jak: Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Zygmunt Latoszewski, Jerzy Maksymiuk, Witold Rowicki, Jerzy Katlewicz, Bogdan Wodiczko, Helmut Koch, Kiryłł Kondraszyn, Rafael Kubelik, Gilbert Levine, Jean Martinon, Vladimir Ponkin, John Pritchard, Helmuth Rilling, Jerzy Semkow, Giuseppe Sinopoli i wielu innych.

 


O poziomie instytucji świadczy również długa lista solistów, koncertujących na jej deskach. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Fischer, Emil Gilels, Stanisław Bunin, Shura Cherkassky, Zara Dołuchanowa,  Dawid i Igor Ojstrach, Vlado Perlemuter, Maurizio Pollini, Ruggiero Ricchi, Mścisław Rostropowicz, Światosław Richter, Artur Rubinstein, Victoria de los Angeles, Claudio Arrau, Gina Bachauer, Arturo Benedetti – Michelangeli.

Artyści Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie wypracowali sobie także pozycję międzynarodową. Filharmonia koncertuje zagranicą od przeszło 40 lat, pojawiając się w ponad 30 krajach – w tym w Iranie, Japonii, Libanie, Turcji, USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz w niemal całej Europie.

 

Prócz cotygodniowych koncertów symfonicznych, Filharmonia Krakowska organizuje również koncerty umuzykalniające dla dzieci i młodzieży, recitale organowe, recitale mistrzowskie oraz „Koncerty Uniwersyteckie” w auli Collegium Novum UJ.

 

Aktualności – pozostałe:

Rekomendacje

Marek:

fajno... »

Karola:

Niesamowita akcja! Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Jesteśmy z Wami!... »

Anna:

Wspaniała akcja.Wspiera rozwój naszych Pociech... »

Zofia:

Akcja bardzo ciekawa. Pozwala na zgłoszenie wydarzeń, o których może nie słyszało szersze grono i na ocenę ich przez wybitnych ekspertów. Gratuluję pomysłu.... »

Mariia:

Suuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer... »

Bobek:

Fajna akcja... »

Mariia:

Coooooooooooooollll... »

Ewa:

Godne polecenia.... »

Wiktoria:

Witam, podoba mi się akcja, cieszę się, że w tym roku dotyczy również Warszawy. Mam nadzieję, że za rok dojdą inne miasta, bo często wyjeżdżając z dzieckiem na weekend przeszukuję różne strony www w poszukiwaniu atrakcyjnych zajęć/miejsc... »

Magda, mama Gabrysi:

To kolejna wasza akcja, mądra i przemyślana! gratuluję i trzymam kciuki!... »

Ola:

Wspaniały pomysł! Rodzice wiedzą najlepiej :):)... »

Ewa:

super. popieram pozdrawiam Ewa... »

Ewelina:

świetny pomysł. Niech te dzieci w końcu się nie nudzą! Okazuje się, że nauka i sztuka wcale nie jest nudna!... »

Mariia:

super... »

Justyna :

Drodzy Państwo, nie ukrywam inicjatywa wspaniała, wyróżnia ciekawe miejsca-ludzi, ale też daje znak rodzicom co gdzie się ciekawego dzieje- to bardzo pomocne:) ale - co roku wypatruję kategorii teatr i kolejny raz jest mi przykro,że... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2021