Archiwum

Znamy już krakowskich laureatów!

2012-09-10

W niedzielę, 9 września 2012, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie portalu CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci. Poznaliśmy laureatów Statuetek Złotych Słoneczników oraz Nagród Rodziców, ale przede wszystkim podziękowania zostały skierowane do wszystkich organizatorów nominowanych inicjatyw za trud włożony w przygotowanie wydarzeń, których poziom był tak wysoki.

 

Gala rozdania nagród odbyła się w niecodziennej scenerii Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa – partnera akcji Słoneczniki 2012, przy obecności przedstawicieli Władz Miasta, Jury konkursu, organizatorów nominowanych inicjatyw oraz rodziców z dziećmi. Swoją obecnością na gali zaszczyciła nas w tym szczególnym dniu pani Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej – Marzena Paszkot. Podniosłość atmosfery potęgował fakt, że do momentu odczytania werdyktu nominowani do nagrody inicjatorzy nie wiedzieli, w czyje ręce trafią trofea - dało się więc wyczuć nutkę podekscytowania.

 

Pierwszym miłym akcentem gali było wręczenie nagród dzielnym dzieciom, które podjęły wyzwanie wykonania wszystkich trudnych zadań, jakie spotkali na trasie porannej gry miejskiej, która odbyła się przed galą Słoneczników. Gra oprowadziła uczestników po mniej lub bardziej znanych miejscach w obrębie Starego Miasta, które cały rok dbają o najmłodszych organizując dla nich wartościowe zajęcia. Zabawa ta miała również urodzinowy charakter – wspomnieć należy wszak, że portal CzasDzieci.pl w tym czasie skończył 6 lat.

 

    

 

Następnie odbyła się ceremonia rozdania nagród. Przed prezentacją nominacji do każdej z kategorii, zgromadzeni na uroczystości goście mieli okazję obejrzeć filmy zrealizowane w zaprzyjaźnionym z portalem Przedszkolu Niepublicznym "Pod Gwiazdkami". Prezentowały one wypowiedzi dzieci na tematy związane z konkursowymi kategoriami.

 

W każdej z kategorii – język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch oraz przyroda  – przyznane zostały Statuetki Złotych Słoneczników, czyli nagrody Jury składającego się z ekspertów w dziedzinie rozwoju i wychowania dzieci oraz Nagrody Rodziców przyznane za zdobycie największej ilości głosów w otwartym plebiscycie podczas II etapu konkursu. Poznajmy zatem oficjalne wyniki Słoneczników 2012.

 

Laureatami Słoneczników 2012 zostali:

 

w kategorii JĘZYK

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała firma Kaligraf za organizację warsztatów kaligrafii dla dzieci.

Nagrodę Rodziców otrzymały Targi w Krakowie za organizację 2. Targów Książki dla Dzieci.

 

    

 

w kategorii LOGIKA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała sekcja szachowa TS Wisła Kraków

za organizację zajęć i turniejów szachowych dla najmłodszych.

Nagrodę Rodziców otrzymał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego za organizację Małopolskiej Nocy Naukowców.

 

    

 

w kategorii SZTUKA WIZUALNA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymali Duetu Justyn oraz Śródmiejski Ośrodka Kultury za organizację Sztukolotni.

Nagrodę Rodziców otrzymało Kino Kika za organizację Małej Kiki.

 

    

 

w kategorii MUZYKA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie za organizację cyklu koncertów dla dzieci "W sześć koncertów dookoła świata".

Nagrodę Rodziców otrzymała Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie za organizację cyklu koncertów dla dzieci "W sześć koncertów dookoła świata".

 

    

 

w kategorii RUCH

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymał Teatr Tańca DF za organizację projektu taneczno-teatralnego dla dzieci "Planeta taniec".

Nagrodę Rodziców otrzymało Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży za organizację zajęć tanecznych Mały Feniks i Mini Feniks.

 

    

 

w kategorii PRZYRODA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała Fundacja Uniwersytet Dzieci za organizację Uniwersytetu Dzieci.

Nagrodę Rodziców otrzymali Klub Kuźnia oraz Ekorodzice.pl za organizację

Tygodnia bliskości.

 

    

 

Serdecznie gratulujemy organizatorom wszystkich nominowanych inicjatyw oraz laureatom słonecznikowych nagród!

Następne rozdanie Słoneczników za rok. Pozostaje mieć nadzieję, że grono instytucji wspierających aktywnie rozwój dzieci będzie równie liczne i równie mocno zaangażowane w swoją pracę. Dziękujemy!

 

Dziękujemy również wszystkim Rodzicom zaangażowanym w naszą akcję! To dzięki Waszym głosom i opiniom udało się wyłonić i zaprezentować najwartościowsze inicjatywy ubiegłego roku. W drugiej edycji otrzymaliśmy dwa razy więcej zgłoszeń inicjatyw w I etapie konkursu oraz dwa razy więcej głosów w lipcowym otwartym plebiscycie. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

 

Szczególne podziękowania należą się partnerom akcji:

 

 

Dziękujemy partnerom, którzy wsparli nas w organizacji gry miejskiej:

 

 

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom z Przedszkola Niepublicznego "Pod gwiazdkami", które wystąpiły z filmie oraz pani dyrektor Grażynie Płacheckiej i pani Ewie Woniakowskiej za nieocenioną pomoc w realizacji filmu.

 

 

 

 

Dziękujemy fundatorowi napojów:

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali rozdania nagród:

Archiwum – pozostałe:

Rekomendacje

Mariia:

Coooooooooooooollll... »

Ewa:

Podziwiam... »

dawid:

myślę, że to super akcja.... »

Wiktoria:

Witam, podoba mi się akcja, cieszę się, że w tym roku dotyczy również Warszawy. Mam nadzieję, że za rok dojdą inne miasta, bo często wyjeżdżając z dzieckiem na weekend przeszukuję różne strony www w poszukiwaniu atrakcyjnych zajęć/miejsc... »

Krzysztof:

Inicjatywy dla dzieci powinny być wybierane JEDYNIE przez organy pozarządowe, niezależnie jaki Rząd czy nierząd włada państwem. Oceniane mogą być natomiast jedynie przez rodziców, a nie tych co wiedzą lepiej. Może za lat kilka cywilizacja... »

Agnieszka:

Akcja niezwykle wartościowa. To rodzice i dzieci stają się "pierwszą linią" oceniających, bo to od ich nominacji zależy czy dana inicjatywa znajdzie się w plebiscycie. Poprzednie edycje pokazały, że nagrody zgarnąć mogą... »

Miłka:

Uważam, że powinno być więcej takich akcji. To mobilizuje organizatorów a rodzicom pomaga wybrać najlepsze zajęcia dla rozwoju własnego dziecka... »

Bernadetta:

Wspaniała akcja!... »

Marta:

Super pomysł... »

Ewa:

Bardzo dobra akcja . szczególnie w dzisiejszych medialnych czasach :)... »

Zofia:

Akcja bardzo ciekawa. Pozwala na zgłoszenie wydarzeń, o których może nie słyszało szersze grono i na ocenę ich przez wybitnych ekspertów. Gratuluję pomysłu.... »

Judyta:

Wspaniała Akcja !!! Oby tak dalej :) Powodzenia i 3mam kciuki:)... »

Ewa:

Godne polecenia.... »

Barbara:

Gratuluję pomysłu akcji jestem pod wrażeniem i dziękuję że mogę brać w niej udział.... »

Bobek:

Fajna akcja... »

Napisz co mylisz o akcji:
© Grupa Czas Dzieci 2024